facebook twitter rss iletiim
Buradasınız : Ana sayfa » Teknoloji

Micro Sim Kart Nedir

MikroSIM

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte cep telefonlarında kullanılan sim kartların değişikliğe uğraması kullanıcıları oldukça şaşırttı. Yeni çıkan cep telefonlarında iphone , ipad , galaxy serisi gibi modellerde micro sim kart adı verilen , normal sim Kart’a göre daha küçük boyutlarda kullanabileceğiniz micro sim kart kullanılmaya başlandı. 12×15 mm boyutlarında olan micro sim kartın , normal Sim kartlara oranla %52  daha küçük boyutlarda.

ETSI (Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü) tarafından geliştirilen bu ürün cep telefonları da iletişimin daha kaliteli sağlanacağı ve daha fazla uygulamanının yüklenmesiyle birlikte güvenlik sisteminin daha üst boyutlarda olacağı söyleniyor. İphone 5 piyasaya çıkmaya başladıktan sonra kullanıcıların sadece micro simkart kullanabileceği gerektiğinden operatörler micro simkart için çalışmalara başladı. İlk olarak 17 eylül pazartesi tarihinde Türkiye’de ilk micro simkartını piyasa ya çıkartıyor.

Kullanmakta olduğunuz simkartınızı , micro simkart boyutlarına kendi imkanlarınızla dönüştürmeniz de mümkün. Kullandığınız simkartı 12×15 mm boyutlarında maket bıçağı veya makas yardımı ile kesebilirsiniz. Bu yöntem ile kullandığınız sim karta zarar verme olasılığınız yüksek , bundan dolayı simkartınızı  çevrenizde bulunan telefon bayilerine giderek küçük bir ücret karşılığında micro simkart’a dönüştürebilirsiniz.

admin
admin Hakkında :
Güncel herşeyi takip eder ve ziyaretçilerine sunar.

1 Yorum var

1 | Yunus emre palas

26 Temmuz 2013 ● 19:45

Benim tlf galaxy s3 gt-i9305.neden ekranda 3g yazmıyor? Ve benim tlf 4g destekli. Türkiyede 4g yok. Onun yüzünden interneti çok yavaş. Buna çare arıyorum.bana yardımcı olun

Yorum Bölümü

Bizi takip edin

Arama yapın


Güncel Blog, sizler için güncel haberleri takip eder ve ilginizi çekecek haberleri, bir blogun verebileceği samimiyet ve kolay anlatım ile sizlere sunar.