facebook twitter rss iletiim
Buradasınız : Ana sayfa » Oyun

Kelimatör

109191-3-4-428e0

Kelimatör isimli bu oyun son zamanların en dikkat çeken beceri oyunları arasında yer almaktadır. Ülkemizde oldukça yaygın olan bulmacalar tarzında bir oyun olan Kelimatör oyunu zeka, beceri ve kelime hafızanızı test eden bir oyun. Dünya üzerinde oldukça yaygın olan bu oyunun Türkçe versiyonu yakın bir süre önce piyasaya çıkarıldı ve özellikle kelimatör facebook sayesinde insanlar bu oyunu kısa süre içerisinde çok fazla oynamaya başladılar. Bu tarz yarışma havasında ki oyunları seven çoğu kişi oyunu oldukça beğendi.

Kelimatör oyunu aslen Türkiye’nin en sevilen bilgi yarışmalarından biri olan ve Metin Uca’nın hazırlayıp sunduğu Passaparola  isimli program ile benzeşmektedir. Metin Uca’nın sunduğu Passaparola programında yarışmacılara bir kelime soruluyor ve bu kelimenin ilk harfi veriliyor. Yarışmacılarda bu kelimeyi tahmin etmeye çalışıyorlar. Ancak dilerlerse pas haklarını kullanarak bir sonra ki soruya geçebiliyorlar. Yarışmacılar her ne kadar pas haklarını kullanıp bir sonra ki soruya geçseler de bilemedikleri soru onlara tekrardan soruluyor.

kelimator

Bu tarz zeka oyunlarını sevenler için passaparola veya buna benzer bilgi yarışmaları gerçekten çok eğlenceli olabiliyor. Bu programları izlerken eğlenirken aynı zamanda öğrenebiliyorsunuz  ve aynı zamanda kendi bilgi birikiminizi de sınayabilirsiniz.  Bu unsurlar yarışma programlarını en çekici kılan unsurlardır elbette ki. Kelime avı adlı bulmaca türüne benzemekte olan Kelimatör oyununu çekici kılan diğer bir unsur ise oyunda diğer insanlar ile yarışıyor olmanızdır. Kelimatör mynet veya Kelimatör facebook uygulamaları sayesinde arkadaşlarınız ile veya diğer insanlarla kelimatör isimli bu oyunu oynayabiliyorsunuz. Kaldı ki bu tarz oyunları bir bilgisayara karşı değil de gerçek bir oyuncuya karşı oynayınca çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Ayrıca Kelimator oyunu ile ilgili olarak pek çok kişi hile veya şifre aramaktadır ancak kelimator hilesi yada şifresi bulunmamaktadır.

Bu oyunu oynayabilmek için tıklayınız ===> http://beceri.oyunlari.net/kelimator.html

fatih
fatih Hakkında :
Oyun ve Teknoloji dünyasını yakından takip etmekteyim ve bu konular ile ilgili olarak Güncelblog sitesine yazı yazmaktayım.

Henüz yorum yok

Yorum Bölümü

Bizi takip edin

Arama yapın


Güncel Blog, sizler için güncel haberleri takip eder ve ilginizi çekecek haberleri, bir blogun verebileceği samimiyet ve kolay anlatım ile sizlere sunar.