facebook twitter rss iletiim
Buradasınız : Ana sayfa » İnternet

Dizimag Kapatıldı Mı ?

Dizimag

Son günlerde internet  siteleri ile ilgili fazla sayıda kapatma veya yasaklanma kararları alınıyor.Turkiye’nin en büyük dizi izleme sitelerinden biri olan Dizimag’te kapanma kararlarından nasibini alarak Adana 1. Sulk Ceza Mahkemesi tarafınca yasaklandı bununla beraber Dizimag sitesine giriş yapmaya çalıştığınızda “Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi Adana 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nın 22.10.2012 tarihli 2012/2346 D.İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir” uyarısını alıcaksınız. Günlük miliyonlarca ziyaretcisi olan dizimag bu sorunu çözebilmek için siteyi yeni bir alan adına taşıdı ve böylece sorunu ortadan kaldırdı. Artık Dizimag sitesine giremek için  www.dizi-mag.com adresini kullanmanız gerekiyor.  Yeni dizimag sitesi ile dizi zevkinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Buna rağmen dizimag sitesine giremiyorsanız dizimag dns ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Dizimag dns ayarlarını değiştirmek için ise öncelikle yer ağ bağlantısı simgesine sağ tıklamalı ve özellikler yazısına tıklamlısınız. Ardından karşınıza gelecek olan pencereden Internet Prtocol Version / Internet Protokol Sürümü (TCP/IPV4) yazısına sağ tıklayıp özellikler demelisiniz ve açılan pencerede “Aşağıdaki Dns sunucu adreslerini kullan” yazısını seçmelisiniz. Daha sonra ilk kutucuğa 8.8.8.8 ikinci kutucuğa ise 8.8.4.4 yazmalı ve değişikleri kayıt etmelisiniz.

fatih
fatih Hakkında :
Oyun ve Teknoloji dünyasını yakından takip etmekteyim ve bu konular ile ilgili olarak Güncelblog sitesine yazı yazmaktayım.

1 Yorum var

1 | Efe

15 Nisan 2013 ● 14:52

Tamam ordan giriş yaptım.Gene açılmadı.Tekrar mı kapandı acaba ?!

Yorum Bölümü

Bizi takip edin

Arama yapın


Güncel Blog, sizler için güncel haberleri takip eder ve ilginizi çekecek haberleri, bir blogun verebileceği samimiyet ve kolay anlatım ile sizlere sunar.